Vážení návštěvníci,
naše společnost patří mezi jedny z prvních porevolučních československých soukromých dopravních společností. Díky tomu se jako jedni z mála můžeme pochlubit bohatou historií firmy doplněnou o milníky a dobové fotografie, se kterými bych vás rád seznámil.

1991- Firma Hejnal - Turismo vznikla 20. listopadu 1991. Tehdy jsme se třemi prvními autobusy značek VOLVO a DAF začali brázdit Evropu na zájezdech. Proč se naše společnost jmenuje Turismo? Protože Itálii a Italy mám rád. Italštinu trochu ovládám a mám tam hodně přátel. Turismo znamená v italštině cestovní ruch.
1992

1992 - Počátkem roku začala naše firma připravovat, v té době ojedinělou linku Příbram - Praha - Košice, jejíž první spoj vyjel 29. února 1992 z Košic. Toto datum je také zajímavé tím, že vzhledem k přestupným rokům slavíme narozeniny linky jen každé čtyři roky. Není náhodu, že už první autobus, který na lince vyjel byl značky NEOPLAN. Kvalitu této značky dokládal po dobu dlouhých 11 let bílý NEOPLAN Cityliner, který věrně najezdil v našich barvách stovky tisíc kilometrů. Nikdy jsem nelitoval, že jsem vsadil na tuto značku.


1993
- Rozpadem Československé republiky na Českou a Slovenskou republiku se naše linka Příbram - Praha - Košice stala linkou mezinárodní.


19941994 - 2002 - Během druhé poloviny devadesátých let a do počátků nového desetiletí, století a tisíciletí jsme vykročili předsevzetím, abychom Vám přinášeli stále služby na špičkové úrovni. Mnoho spokojených a znovu se vracejících klientů je důkazem toho, že toto předsevzetí jsme splnili. Více fotografií z let 1992-2006 z historie naší společnosti naleznete ve fotogalerii zde: Fotografie z historie firmy

 

2004 - V roce 2004 jsme zakoupili zbrusu nový autobus NEOPLAN Skyliner Royal Class. Jedná se o maximálně vybavený poschoďový autobus. V tomto autobuse je stejně jako v ostatních samozřejmostí toaleta, bar, kávovar, lednice, DVD, GPS navigace, polohovatelné sedačky. Navíc je tento autobus vybaven audio systémem s výstupem na každém sedadle, který Vám umožní poslouchat rádio nebo DVD vlastními sluchátky (ovládací panel obsahuje standardní 3,5 mm jack) a také si přitom regulovat i hlasitost. Podrobnosti k autobusu naleznete zde.

2005 - Do flotily přibyl zatím předposlední Skyliner nové generace.

2006 - Zakoupili jsme první nový model Tourliner, od něhož jsme si slibovali, že poskytne nový požitek z cestování a díky novým inovacím i zvýší bezpečnost Vás cestujících. Po 5ti letech provozu a stovkách tisíc kilometrů můžeme klidně konstatovat, že svůj účel splnil. Změnou je také to, že nový autobus není žlutý, ale bílý. Podrobný technický popis a více aktuální fotografií autobusu naleznete zde. Tento autobus můžete nejčastěji vidět na naší pravidelné lince Příbram-Praha-Snina, avšak v případě zájmů Vám ho rádi pronajmeme pro cesty do zahraničí.

2007 - Po úspěchu prvního Tourlineru jsme zakoupili (opět v bílé barvě) další tříosý autobus. Rozdílem oproti předešlému je manuální robotizovaná převodovka, kterou je tento autobus stejně jako naše ostatní poschoďové autobusy vybaven.

2008 - Při nákupu nového a zatím posledního Tourlineru jsme se vrátili zpět  k charakteristické žluté barvě autobusu. Autobus je vybaven sedačkami v kombinaci modré kůže a modrého mikroplyše, který vám zajistí potřebné bezpečí a pocit ,že se nacházíte doma. Autobus je také navíc dovybaven DVB-T tunerem pro příjem digitální televize za jízdy a několika kamerami uvnitř. Standardní výbavou jsou také GPS navigace, DVD systém s LCD monitory. Ostatně jako u všech našich autobusů.

2009 - Na konci léta v srpnu jsme prodloužili linku Příbram-Praha-Košice přes Sečovce až do Michalovců.

2010 - Ve stejnou dobu jako předcházející rok jsme po 18ti letech zrušili na dobu neurčitou zastávku v Košicích a z Prešova jezdíme přes Vranov nad Topľou, Michalovce, Humenné až na Slovensko-Ukrajinské pomezí do Sniny. Na této trase se s naší společností můžete svézt dodnes.

2011 neoplan-79-oubenice-640- Rok 2011 přináší mnoho nového. Letos jsme vrámci obměny naší flotily vozidel zakoupili další NEOPLAN Skyliner, který bude pokračovat ve vysokém standardu námi poskytovaných služeb. Věříme, že i v tomto novém autobuse se Vám bude pohodlně a příjemně cestovat a že budete na cestu s námi rádi vzpomínat. V listopadu jsme také oslavili 20 let od založení společnosti.

Jako jeden z milníků se dá považovat i vstup naší firmy na sociální sítě. Od roku 2011 nás naleznete na Facebooku, kam pravidelně přidáváme fotografie nejen od našich řidičů z cest po Evropě. Řada záběrů skutečně stojí za to, a proto se s vámi chceme o ně podělit. Neváhejte a připojte se k nám!

2012 - 29.února jsme oslavili 20 let od výjezdu prvního spoje linky na Slovensko. Rovněž jsme tento rok částečně porušili tradici posledních let - do flotili přibyl nový autobus a navíc "krátký" dvouosý MAN Lion's Coach Supreme. Autobus ale tak daleko od našich stavajícíh NEOPLANů není. Jeho dvojčetem je NEOPLAN Tourliner, který již u nás nějaký ten pátek vídáte. Krátký autobus nám rovněž umožnil flexibilněji reagovat na poptávku ze strany klientů.

2015 - Rok 2015 přinesl pro firmu transformaci ve společnost s ručením omezeným - HEJNAL TURISMO s. r. o. Tento krok vidíme jako logický pro potvrzení důvěryhodnosti 24 let našeho úsilí. Pro naše obchodní partnery a klienty - cestující se tímto krokem nic nemění.

Ve víru změn pokračujeme i v další části roku - po 23 letech jsme se odklonili od značky NEOPLAN (MAN) a zakoupili jsme patrový autobus SETRA S431 DT

Rozhovor s mojí osobou o firmě ale i dalších věcech si můžete přečíst zde: Rozhovor s panem Hejnalem

František Hejnal - majitel

2015 - Kromě mnoha změn ve firmě obchodního charakteru nás zastihla i jedna velmi smutná událost. 23.5. nás navždy opustil pan František Hejnal, zakladatel firmy, tatínek, dědeček a správný chlap. I přes to pokračujeme v odkazu, který nám zde zanechal a do toho, co děláme budeme i nadále dávat kus nás - naše srdce.

Jitka a Dana Hejnalová